Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Колоденська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04330906) був реорганізований і увійшов до складу Вапнярської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Колоденка
Томашпільський район, Вінницька область

Рішення сільської ради

46 сесія 6 скликання       26.01.2015

 

Про встановлення акцизного податку.

                      

Враховуючи вимоги статей 7, 8, 10, пунктів 12.3, 12.4 статті 12, підпункту 14.1.129 та 14.1.129пункту 14.1 статті 14,  статті 266 розділу XII, пункту 33 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України зі змінами внесеними Законом України “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи” від 28.12.2014 № 71-VIII, пункту 4 розділу IIцього ж Закону, керуючись пунктом  24 частини 1 статті 26 та статтею 59 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, сільська рада

 

В И Р І Ш И Л А:

 

1. Встановити в межах  територіальної громади акцизний податок.

            1.1. Платниками податку є:

 1.1.1. Особа  - суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, яка здійснює реалізацію підакцизних товарів (пп.212.1.11 ПКУ).

 

1.2.Особи - суб’єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів, підлягають обов’язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням пункту продажу товарів не пізніше граничного терміну подання декларації  акцизного податку за місяць, в якому здійснюється господарська діяльність.

 

1.3. Об'єктами оподаткування є операції з:

1.3.1. реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

 

1.4.Базою оподаткування уразі обчислення податку із застосуванням адвалерних ставок базою оподаткування є:

1.4.1. вартість (з податком на додану вартість) підакцизних товарів, що реалізовані відповідно до пп. 213.1.9 п. 213.1 ст. 213 Податкового кодексу України.

 

            1.5. Ставка податку:

1.5.1. Встановити ставку податку для підакцизних товарів, реалізованих відповідно до пп. 213.1.9 п. 213.1 ст. 213 ПКУ, у відсотках від вартості (з податком на додану вартість), у розмірі 5 відсотків.

 

1.6. Порядок обчислення податку

1.6.1. Датою виникнення податкових зобов’язань щодо реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів є дата здійснення розрахункової операції відповідно до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а у разі реалізації товарів фізичними особами - підприємцями, які сплачують єдиний податок, - є дата надходження оплати за проданий товар.

 

            1.7. Сплата податку при реалізації суб’єктом господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

1.7.1. Суми податку перераховуються до бюджету суб’єктом господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації за місячний податковий період.

1.7.2. Особа - суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів, сплачує податок за місцем здійснення реалізації таких товарів

 

1.8. Складення та подання декларації з акцизного податку

1.8.1. Базовий податковий період для сплати податку відповідає календарному місяцю.

1.8.2. Платник податку з підакцизних товарів (продукції), вироблених або переобладнаних на митній території України; імпортер алкогольних напоїв та тютюнових виробів; суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів; оптовий постачальник електричної енергії подає щомісяця не пізніше 20 числа наступного періоду контролюючому органу за місцем реєстрації декларацію акцизного податку за формою, затвердженою у порядку, встановленому ст.46 ПКУ.

 

1.9. Контроль за сплатою податку здійснюється контролюючими органами відповідно до Податкового кодексу України.

 

            2. Встановити, що дане рішення набирає чинності  з  дня  його  прийняття.

 

            3. Секретарю сільської ради Яцко О.В. оприлюднити дане рішення в межах чинного законодавства та копію рішення направити до Крижопільської ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області у паперовому та електронному вигляді.

 

            4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію сільської ради з питань бюджету, розвитку агропромислового комплексу та регулювання земельних відносин (Пяст О.М.).  

 

Сільський голова                                                                                                               Г.В. Клюса

 

Про встановлення  єдиного  податку.

                      

Враховуючи вимоги статтей 291-300 Податкового кодексу України зі змінами внесеними Законом України “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи”від 28.12.2014 № 71-VIII, керуючись статтею 26 та статтею 59 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, сільська рада

 

В И Р І Ш И Л А:

 

1.                  Затвердити в межах територіальної громади ставки єдиного податку згідно Положення про Єдиний податок(додаток 1 до даного рішення).

            1.2. Контроль за сплатою податку здійснюється контролюючими органами відповідно до Податкового кодексу України.

 

            2. Встановити, що дане рішення набирає чинності  з  дня  його  оприлюднення згідно чинного законодавства.

 

            3. Секретарю сільської ради Яцко О.В. оприлюднити дане рішення в межах чинного законодавства та копію рішення направити до Крижопільської ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області у паперовому та електронному вигляді.

 

            4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію сільської ради з питань бюджету, розвитку  агропромислового комплексу та регулювання  земельних  відносин  (Пяст О.М.).  

 

Сільський голова                                                                                                               Г.В. Клюса

 

 

Про  встановлення   земельного податку.

                   

Враховуючи вимоги статей 7, 8, 10, пунктів 12.3, 12.4 статті 12, підпункту 14.1.129 та 14.1.129пункту 14.1 статті 14,  статті 266 розділу XII, пункту 33 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України зі змінами внесеними Законом України “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи”від 28.12.2014 № 71-VIII, пункту 4 розділу IIцього ж Закону, керуючись пунктом  24 частини 1 статті 26 та статтею 59 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, cільська рада

В И Р І Ш И Л А:

 

1. Встановити в межах територіальної громади земельний податок.

            1.1Платниками податку є:

1.1.1. власники земельних ділянок, земельних часток (паїв);

1.1.2. землекористувачі.

1.2. Особливості справляння податку суб'єктами господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, встановлюються главою 1 розділу XIV ПКУ.

1.3.Об'єктами оподаткування є:

1.3.1. земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні;

1.3.2. земельні частки (паї), які перебувають у власності.

1.4. Базою оподаткування є:

1.4.1. нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого ПКУ;

1.4.2. площа земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено.

1.5. Рішення ради щодо нормативної грошової оцінки земельних ділянок, розташованих у межах населеного пункту, офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування нормативної грошової оцінки земель або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.

            1.6. Оподаткування земельних ділянок, наданих на землях лісогосподарського призначення (незалежно від місцезнаходження) земельним податком (ст.273)

1.6.1. Податок за лісові землі справляється як складоварентної плати, що визначається податковим законодавством.

1.6.2. Ставки податку за один гектар нелісових земель, які надані у встановленому порядку та використовуються для потреб лісового господарства, встановлюються відповідно до статті 274 ПКУ.

1.7. Ставка земельного податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено (незалежно від місцезнаходження)

1.7.1. Ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі 0,035 відсотків від їх нормативної грошової оцінки, а для сільськогосподарських угідь – 0,05 відсотка від їх нормативної грошової оцінки..

1.7.2. Ставка податку встановлюється у розміріне більше 12 відсотків від їх нормативної грошової оцінки за земельні ділянки які, перебувають у постійному користуванні суб’єктів господарювання (крім державної та комунальної форми власності).

1.8. Ставки земельного податку за земельні ділянки, розташовані за межами населених пунктів, нормативну грошову оцінку яких не проведено

1.8.1.Ставка податку за земельні ділянки, розташовані за межами населеного пункту, встановлюється у розмірі 0,05 відсотків від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по області.

1.9. Пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб.

1.9.1. Від сплати податку звільняються(ст.281 ПКУ).

1.9.2. Від сплати податку звільняються на період дії єдиного податку четвертої групи власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі за умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду платнику єдиного податку четвертої групи.

1.10. Пільги щодо сплати податку для юридичних осіб

Від сплати податку звільняються (ст.282 ПКУ):

1.10.1. земельні  ділянки  кладовищ;

1.10.2. земельні ділянки для будівництва та обслуговування  культових  та  інших будівель необхідних  для  збереження  діяльності  релігійних  організацій, статути та положення  яких  зареєстровані  в установленому  Законом  порядку;

1.10.3. земельні ділянки громадського призначення (адмінбудівля, дитячий садок, ФАП, сільський клуб, спортивний майданчик, пам’ятник);

1.10.4. санаторно-курортні та оздоровчі заклади громадських організацій інвалідів, реабілітаційні установи громадських організацій інвалідів;

1.10.5. громадські організації інвалідів України, підприємства та організації, які засновані громадськими організаціями інвалідів та спілками громадських організацій інвалідів і є їх повною власністю, де протягом попереднього календарного місяця кількість інвалідів, які мають там основне місце роботи, становить не менш як 50 відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить протягом звітного періоду не менш як 25 відсотків суми загальних витрат на оплату праці.

Зазначені підприємства та організації громадських організацій інвалідів мають право застосовувати цю пільгу за наявності дозволу на право користування такою пільгою, який надається уповноваженим органом відповідно до Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні».

У разі порушення вимог цієї норми зазначені громадські організації інвалідів, їх підприємства та організації зобов’язані сплатити суми податку за відповідний період, проіндексовані з урахуванням інфляції, а також штрафні санкції згідно із законодавством;

1.10.6. бази олімпійської та параолімпійської підготовки, перелік яких затверджується Кабінетом Міністрів України.

  Пільга  вступає  в  силу  з 01.01.2015 року.

 

1.11. Земельні ділянки, які не підлягають оподаткуванню земельним податком (ст..283 ПКУ), в т.ч. земельні ділянки, надані для будівництва і обслуговування культових та інших будівель, необхідних для забезпечення діяльності релігійних організацій України, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законом порядку.

1.12. Особливості оподаткування платою за землю.

1.12.1. органи місцевого самоврядування  встановлюють ставки плати за землю та пільги щодо земельного податку, що сплачується на відповідній території.

1.13. Органи  місцевого  самоврядування до 25 грудня року, що передує звітному,подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки рішення щодо ставок земельного податку та  наданих пільг зі сплати земельного податку юридичним та/або фізичним особам.

1.14. Порядок обчислення

1.14.1. Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.

1.15.Податковий період для плати за землю

1.15.1. Базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік.

1.15.2. Базовий податковий (звітний) рік починається 1 січня і закінчується 31 грудня того ж року (для новостворених підприємств та організацій, а також у зв'язку із набуттям права власності та/або користування на нові земельні ділянки може бути меншим 12 місяців).

1.16. Строк сплати плати за землю.

1.16.1. Податкове зобов'язання з плати за землю, визначене у податковій декларації, у тому числі за ново відведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

1.16.2. При переході права власності на будівлю, споруду (їх частину) податок за земельні ділянки, на яких розташовані такі будівлі, споруди (їх частини), з урахуванням прибудинкової території сплачується на загальних підставах з дати державної реєстрації права власності на таку земельну ділянку.

1.16.3. У разі надання в оренду земельних ділянок (у межах населених пунктів), окремих будівель (споруд) або їх частин власниками та землекористувачами, податок за площі, що надаються в оренду, обчислюється з дати укладення договору оренди земельної ділянки або з дати укладення договору оренди будівель (їх частин).

1.17. Орендна плата

1.17.1.Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки, оформлений та зареєстрований відповідно до законодавства.

Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які укладають договори оренди землі, повинні до 1 лютого подавати контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки переліки орендарів, з якими укладено договори оренди землі на поточний рік, та інформувати відповідний контролюючий орган про укладення нових, внесення змін до існуючих договорів оренди землі та їх розірвання до 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зазначені зміни.

1.17.2. Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу:

1.17.2.1. не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки;

1.17.2.2. не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки.

            1.18. Контроль за сплатою податку здійснюється контролюючими органами відповідно до Податкового кодексу України.

 

            2. Встановити, що дане рішення набирає чинності  з  дня  його  прийняття.

 

            3. Секретарю сільської ради Яцко О.В. оприлюднити дане рішення в межах чинного законодавства та копію рішення направити до Крижопільської ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області у паперовому та електронному вигляді.

 

      4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію сільської ради з питань бюджету,  розвитку  агропромислового комплексу та  регулювання  земельних  відносин   (Пяст О. М.).

 

Сільський  голова                                                                                                             Г.В. Клюса              

 

 

Про встановлення податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки.                      

 

Враховуючи вимоги статей 7, 8, 10, пунктів 12.3, 12.4 статті 12, підпункту 14.1.129 та 14.1.129пункту 14.1 статті 14,  статті 266 розділу XII, пункту 33 підрозділу 10 розділу XX  Податкового кодексу України зі змінами внесеними Законом України “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи” від 28.12.2014 № 71-VIII, пункту 4 розділу IIцього ж Закону, керуючись пунктом  24 частини 1 статті 26 та статтею 59 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”,сільська рада

В И Р І Ш И Л А:

1. Встановити в межах      територіальної громади податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки.

            1.1. Платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.

1.2. Об’єктом оподаткування є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка.

1.2.1. Об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, які не є об’єктами оподаткування визначені п.п.266.2.2. п.266.2. ст.266 Податкового кодексу України.

1.3. Базою оподаткування є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.

1.3.1. База оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності.

1.3.2. База оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності юридичних осіб, обчислюється такими особами самостійно виходячи із загальної площі кожного окремого об’єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об’єкт.    

1.4. Пільги із сплати податку.

1.4.1. База оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи -платника податку, зменшується:

а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості -на 60 кв. метрів;

б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх
кількості -на 120 кв. метрів;

в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), -на 180 кв. метрів.

Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік).

            1.4.2. Встановити, що пенсіонери  пенсія яких становить до трьох мінімальних заробітних плат та інваліди I-II груп звільняються від сплати податку для таких об’єктів нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних осіб:

а) господарські (присадибні) будівлі – допоміжні (нежитлові) приміщення, до яких належать сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції тощо.

б) індивідуальні гаражі, які знаходяться на земельних ділянках для гаражного будівництва, незалежно від їх кількості загальною площею до  24 кв. метріввключно.

            1.5. Ставки податку:

1.5.1. Встановити ставку податку для об’єктів  житлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб в розмірі 1 відсоткурозміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування.

1.5.2. Встановити ставку податку для об’єктів  нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб в розмірі 1 відсотку розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування крім таких об’єктів  житлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб:

а) господарські (присадибні) будівлі – допоміжні (нежитлові) приміщення, до яких належать сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції тощо в розмірі 0,1 відсотку розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування.

б) індивідуальні гаражі, які знаходяться на земельних ділянках для гаражного будівництва, незалежно від їх кількості загальною площею до            24 кв. метріввключно в розмірі 0,1 відсотку розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування.

в) будівлі промислові та склади в розмірі 0,5 відсотку розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування.

г) будівлі готельні в розмірі 0,5 відсотку розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування.

д) будівлі офісні в розмірі 0,5 відсотку розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування.

е) будівлі торговельні в розмірі 0,5 відсотку розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування. 

1.6. Порядок обчислення податку

1.6.1. Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості здійснюється контролюючим органом відповідно до умов визначених Податковим кодексом України.

1.6.2. Платники податку -юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Податкового кодексу України, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

            1.7. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

1.8. Податкове зобов’язання за звітний рік з податку сплачується:

а) фізичними особами -протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

б) юридичними особами -авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

1.9. Контроль за сплатою податку здійснюється контролюючими органами відповідно до Податкового кодексу України.

            2. Встановити, що дане рішення набирає чинності  з  дня  його  прийняття.

            3. Секретарю сільської ради Яцко О.В. оприлюднити дане рішення в межах чинного законодавствата копію рішення направити до Крижопільської ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області у паперовому та електронному вигляді.

            4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію сільської ради з питань бюджету, розвитку  агропромислового комплексу та регулювання  земельних відносин (Пяст О.М.).  

Сільський  голова                                                                                                          Г.В. Клюса                      

 

 

Про втрату чинності рішення 19 cесії Колоденської сільської ради

від 06.07.2012 року № 77 “Про встановлення  місцевих податків і зборів”.

 

На підставі статті 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Податкового кодексу України, Закону України “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи”№ 71-VIIIвід 28 грудня 2014 року, керуючись Бюджетним кодексом України, сільська рада


ВИРІШИЛА

1. Вважати таким, що втратило чинність рішення 19 сесіїсільської ради 6-го скликання від 06.07.2012 року № 77 “Про встановлення місцевих податків і зборів”, крім п.1.3. рішення “Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки”, який продовжує свою дію до 31.12.2015 року.  

 

2. Встановити, що дане рішення набирає чинності  з  дня  його  прийняття.

 

3. Секретарю сільської  ради Яцко О.В. оприлюднити дане рішення в межах чинного законодавства та копію рішення направити до Крижопільської ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області у паперовому та електронному вигляді.

 

4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію сільської ради з питань бюджету, розвитку агропромислового комплексута регулювання  земельних  відносин (Пяст О.М.).  

 

Сільський голова                                                                                                            Г.В. Клюса

 

 

Про встановлення транспортного податку.

 

                    

Враховуючи вимоги статей 7, 8, 10, пунктів 12.3, 12.4 статті 12, підпункту 14.1.129 та 14.1.129пункту 14.1 статті 14,  статті 266 розділу XII, пункту 33 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України зі змінами внесеними Законом України “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи” від 28.12.2014 № 71-VIII, пункту 4 розділу IIцього ж Закону, керуючись пунктом  24 частини 1 статті 26 та статтею 59 Закону України  “Про місцеве самоврядування в Україні”, сільська рада

 

В И Р І Ш И Л А:

 

1. Встановити в межах територіальної громади транспортний податок.

            1.1Платники податку

1.1.1. Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до пп. 267.2.1 п. 267.2 ПКУ є об’єктами оподаткування.

1.2.Об'єкт оподаткування

1.2.1. Об'єктом оподаткування є легкові автомобілі, які використовувались до 5 років і мають об’єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см.

1.3. База оподаткування

1.3.1. Базою оподаткування є легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 ПКУ.

            1.4. Ставка податку:

1.4.1. Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 ПКУ.

 

1.5. Податковий період

1.5.1. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

1.6. Порядок обчислення та сплати податку

1.6.1. Обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку.

1.6.2. Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (роком).

Щодо об'єктів оподаткування, придбаних протягом року, податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень про сплату податку фізичним особам - нерезидентам здійснюють контролюючі органи за місцем реєстрації об'єктів оподаткування, що перебувають у власності таких нерезидентів.

1.6.3. Органи внутрішніх справ, зобов'язані до 1 квітня 2015 року подати контролюючим органам за місцем реєстрації об'єкта оподаткування відомості, необхідні для розрахунку податку.

З 1 квітня 2015 року органи внутрішніх справ, зобов'язані щомісячно, у 10-денний строк після закінчення календарного місяця подавати контролюючим органам відомості, необхідні для розрахунку податку, за місцем реєстрації об'єкта оподаткування станом на перше число відповідного місяця.

Форма подачі інформації встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної податкової політики.

1.6.4. Платники податку-юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Щодо об'єктів оподаткування, придбаних протягом року, декларація юридичною особою – платником подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об'єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт.

1.6.5. У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом звітного року податок обчислюється попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а новим власником – починаючи з місяця, в якому він набув право власності на цей об’єкт.

Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

1.6.6. За об’єкти оподаткування, придбані протягом року, податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу.

 

            1.7. Порядок сплати податку

1.7.1. Податок сплачується за місцем реєстрації об’єктів оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.

1.8. Строки сплати податку

1.8.1. Транспортний податок сплачується:

а) фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

б) юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

 

1.9. Контроль за сплатою податку здійснюється контролюючими органами відповідно до Податкового кодексу України.

 

            2. Встановити, що дане рішення набирає чинності  з  дня  його  прийняття.

 

            3. Секретарю сільської ради Яцко О.В. оприлюднити дане рішення в межах чинного законодавства та копію рішення направити до Крижопільської ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області у паперовому та електронному вигляді.

 

            4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію сільської ради з питань бюджету, розвитку агропромислового комплексу та регулювання  земельних відносин (Пяст О.М.)

 

Сільський голова                                                                                                               Г.В. Клюса


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua